Oto pierwszy z naszych gotowych projektów ogrodów – projekt ogrodu nowoczesnego. Jak już ostatnio pisaliśmy stworzyliśmy gotowe aranżacje, które mają pomóc, każdemu w zaaranżowaniu swojej zielonej przestrzeni. W naszych projektach znajdziesz wszelkie niezbędne rysunki techniczne i informacje, które pozwolą Ci stworzyć ogród jak na wizualizacji. Nasze koncepcje zaprojektowane są w taki sposób, aby można było je dostosowywać do różnych rozmiarów działki. Chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam 🙂

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego

Projekt ogrodu nowoczesnego w zabudowie szeregowej nawiązuje do aktualnych trendów w projektowaniu ogrodów. Został stworzony z myślą o najpopularniejszych kształtach i wielkościach działek. Koncepcja zawiera dwie przestrzenie wypoczynkowe: taras i palenisko, które można dowolnie zmieniać np. na przestrzeń pod jacuzzi, balię ogrodową lub domek dla dzieci.

Projekt ogrodu nowoczesnego opiera się na przemyślanym układzie kompozycyjnym oraz na atrakcyjnych roślinach kwitnących i w części zimozielonych. Układ ścieżek jest czytelny i prowadzi do najważniejszych punktów w ogrodzie. W przypadku niewielkich ogrodów, zastosowanie prostych linii jest szczególnie ważne, ponieważ pozwala optycznie zwiększać lub zmniejszać powierzchnię ogrodu. Projekt ogrodu zakłada możliwość modyfikacji wymiarów poprzez manipulowanie długościami ścieżek i rabat, ale o tym nieco później 🙂

Rośliny w ogrodach nowoczesnych są często bardzo monotonne, ale nie u nas 🙂 Nasz projekt ogrodu nowoczesnego zawiera gatunki świetnie znoszące polskie warunki klimatyczne, które charakteryzują się pięknym, długim kwitnieniem i łatwością w pielęgnacji.

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Jak powiększyć i pomniejszyć projekt?

Przykład 1  – 131 m2

Poniższy projekt ogrodu nowoczesnego w kształcie litery L ma powierzchnię 121 m2. Szerokość ogrodu (odcinek A-B) to 10 m, a jego całkowita długość (odcinek B-C) ma 17 m. Załóżmy, że chcesz dostosować projekt do wymiarów 11 m szerokości (odcinek A-B). W takiej sytuacji rozmieszczasz rabaty i wyposażenie zgodnie z projektem, dosuwając je do granic i naroży swojej działki. Mniej więcej na środku powstanie 1-metrowa luka. Aby ją wypełnić, powielasz zaznaczony 1 mb rabaty ozdobnej. Luka powstanie też przy drewnianym tarasie. Aby ją wypełnić, wydłuż ścieżkę, dodając odpowiedniej wielkości płyty betonowe. Taki zabieg sprawił, że projekt ogrodu ma powierzchnię 131 m2.

Jak zmienić wielkość ogrodu Garden Box

Projekt ogrodu – 120 m2 nowoczesny

Przykład 2

1 wariant – W sytuacji, gdy długość twojej działki na odcinku B-C jest inna i np. wynosi 15 metrów, zamiast 17s-stu, które są w projekcie, wystarczy, że wykonasz część rabaty kwiatowej nie sadząc wszystkich gatunków lub zrezygnujesz z domku na narzędzia, który jest w aranżacji. Taki zabieg sprawi, że łączna powierzchnia aranżacji zmniejszy się do 115 m2.

2 wariant – W sytuacji, gdy środkowa część działki jest krótsza niż na zaproponowanym projekcie i zamiast 10 metrów ma 8 metrów, wystarczy, że wykonasz część rabaty kwiatowej nie sadząc wszystkich gatunków. Taki zabieg sprawi, że łączna powierzchnia aranżacji zmniejszy się do 101 m2.

Projekt ogrodu - 120 m2 nowoczesny

Projekt ogrodu – 120 m2 nowoczesny

Powyższe przykłady to tylko propozycja, która pokazuje możliwości adaptacji jakie mają nasze gotowe projekty. Poprzez powielenie lub skrócenie fragmentów ogrodu w prosty sposób możemy dostosować projekt do wymiarów od 100 m2 do 150 m2.

Co otrzymam kupując gotowy projekt ogrodu?

W projekcie znajdziesz:

 1. Projekt techniczny nasadzeń;
 2. Projekt techniczny nasadzeń – siatka kwadratów ułatwiająca sadzenie;
 3. Propozycja nawadniania;
 4. Propozycja rozmieszczenia punktów świetlnych;
 5. Wymiarowanie nawierzchni;
 6. Podsumowanie ilościowe roślin i materiałów wykończeniowych;
 7. Dokumentację projektową;

Co znajduje się w dokumentacji projektowej?

 1. Opis koncepcji projektowej;
 2. Zestawienie ilościowe roślin i ich zamienniki;
 3. Projekt nasadzeń;
 4. Jak powiększyć lub pomniejszyć koncepcję ogrodu;
 5. Przygotowanie terenu pod budowę ogrodu;
 6. Montaż obrzeży trawnikowych typu ekobord;
 7. Sadzenie żywopłotu;
 8. Sadzenie drzew;
 9. Sadzenie krzewów, bylin i traw ozdobnych;
 10. Wykończenie powierzchni pod roślinami;
 11. Zakładanie trawnika;
 12. Pielęgnacja poszczególnych gatunków;
 13. Częste choroby i sposoby ich zwalczania;
 14. Lista Polecanych Sklepów;
 15. Porady i inspiracje;
 16. Wizualizacje;

Zobacz jak wygląda dokumentacja projektowa

Projekt ogrodu nowoczesnego w kształcie litery L

Planując nasze ogrody staraliśmy się, aby ich kształty były jak najbardziej uniwersalne. Stąd propozycja aranżacji w kształcie litery L. Bardzo często tego typu ogrody występują w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej i właśnie tym nieruchomościom dedykujemy naszą propozycję. Oczywiście, każdy projekt wykonany jest w dwóch wersjach i ma swoje odbicie lustrzane.

Wersja 1

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Wersja 2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Funkcjonalność

W gotowym projekcie ogrodu nowoczesnego wygospodarowaliśmy dwa miejsca do wypoczynku. Taras oraz palenisko, które możemy zaaranżować zgodnie z naszymi upodobaniami. Jeżeli chcemy zrezygnować z paleniska, swobodnie możemy przearanżować to miejsce np. na balie lub domek dla dzieci. W naszej koncepcji odnajdzie miejsce zarówno na część ozdobną jak i gospodarczą, w której możecie przechowywać narzędzia, rowery lub inne urządzenia 🙂

Ogród wymaga minimalnej pielęgnacji, aby zapewnić mu piękny wygląd. Najważniejsze działania podejmujemy wiosną, kiedy przypada czas na pielęgnację roślin i trawnika oraz jesienią, kiedy porządkujemy i zabezpieczamy go na zimę. Projekt został przemyślany w taki sposób, aby był efektowny, ale również prosty w obsłudze i funkcjonalny.

Dlaczego warto zakupić gotowy projekt?

Żyjemy w pośpiechu i mamy coraz więcej obowiązków na głowie. Postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie, które nie tylko pozwoli każdemu na posiadanie pięknego profesjonalnie zaprojektowanego ogrodu, ale również zaoszczędzi pieniądze i czas. Indywidualne projekty to często kilkumiesięczne realizacje. My postanowiliśmy dostarczyć takie rozwiązanie, które pozwala w jeden dzień wybrać wymarzony projekt, a kolejnego dnia rozpocząć już jego realizacje.

Projekty w wersji elektronicznej możesz pobrać i odtworzyć na laptopie, komórce, czy tablecie. W razie potrzeby bez problemu wydrukujesz dokumentacje i przekażesz wykonawcy. W projektach znajdziesz również listę polecanych sklepów, w których zakupisz rośliny i niektóre z elementów wykończeniowych. A co z pozostałymi? Nie martw się, w projektach zastosowaliśmy ogólnodostępne materiały, które nie zrujnują twojego budżetu i bez problemu znajdziesz je w internecie lub dobrze zaopatrzonym centrum ogrodniczym. Nasze projekty znajdziesz w naszym sklepie internetowym -> www.sklep.gardenbx.pl

Wybierz gotowy projekt, a zaoszczędzony czas i pieniądze, przeznacz na wykończenie ogrodu i realizacje swoich pasji 🙂

Zobacz także:

Gotowe projekty ogrodów

Jak samemu zaprojektować ogród?

Jak zaprojektować ogród – najczęstsze błędy

Co zrobić z liśćmi jesienią? Ziemia liściowa – DIY