Kochani, najwyższa pora, aby pokazać Wam nad czym pracujemy od kilkunastu miesięcy. Oto nasza propozycja na gotowe projekty ogrodów. Tak dobrze przeczytaliście 🙂 Postanowiliśmy pójść o krok dalej i dostarczyć Wam pełen pakiet projektów i informacji potrzebny do wykonania całego ogrodu. Zobaczcie sami.

Gotowe projekty ogrodów

Projekty ogrodu – Zimozielony – 120 m2

Jak powstał pomysł na gotowe projekty ogrodów?

Jak wiecie staramy się dostarczyć gotowe rozwiązania projektowe, które ułatwiają życie każdemu, kto chce otaczać się piękną zieloną przestrzenią. Jako pierwsze powstały projekty rabat ogrodowych, więc naturalnym elementem było pójść dalej i pomóc Wam w założeniu całych ogrodów. Pracowaliśmy nad tym od dłuższego czasu, ale w 2022 podjęliśmy ostateczną decyzję i zaczęliśmy wdrażać plan w życie. Wymagało to dużej ilości analiz, opracowania optymalnych wymiarów oraz wymagań jakie powinny spełniać aranżacje. Projekty i opracowana dokumentacja pozwala na samodzielnie wykonanie aranżacji ogrodu lub przekazanie ich w ręce zewnętrznego wykonawcy.

Jak to działa?

Gotowe projekty ogrodów to komplet aranżacji i informacji pozwalający na wykonanie danego ogrodu. Na podstawie naszej wiedzy i doświadczeń przygotowaliśmy atrakcyjne wizualnie, ale również praktyczne i funkcjonalne ogrody w najpopularniejszych kształtach i wielkościach. Zastosowanie modułowych kompozycji pozwala na swobodną i intuicyjną modyfikację projektów ogrodów nawet o kilkanaście metrów kwadratowych (KOTWIACA). Koncepcje zawierają dwie przestrzenie – wypoczynkową i rekreacyjną, które w prosty sposób można zmieniać np. na przestrzeń pod jacuzzi, balię ogrodową lub domek dla dzieci. W ogrodach powyżej 100 m2 znajdziesz również propozycję na warzywnik i przechowalnie. Projekty ogrodów zostały opracowane w taki sposób, aby każdy otrzymując komplet dokumentacji mógł go wykonać samodzielnie lub zlecić wykonawcy.

Gotowe projekty ogrodów

Projekt ogrodu – 70 m2 nowoczesny

Jakie wielkości o style przygotowaliśmy?

W tym roku zaprezentujemy Wam ogrody w stylu:

 • nowoczesnym,
 • preriowym / rustykalnym
 • ogród zimozielony,
 • ogrody do półcienia i cienia.

Nasze ogrody są modułowe. Oznacza to, że można je dostosować do indywidualnych wymiarów swojej działki. W ofercie znajdziecie aranżacje o wymiarze wyjściowym:

 • 70 m2, który można dostosować od 50 m2 do 100 m2,
 • 121 m2, który można dostosować od 100 m2 do 150 m2,
 • 140 m2, który można dostosować od 120 m2 do 200 m2
 • 221 m2, który można dostosować od 200 m2 do 300 m2
Gotowy projekt ogrodu

Projekty ogrodu – 120 m2 w cieniu

Jak to działa?

Przykład 1

Poniższy projekt ogrodu nowoczesnego w kształcie litery L ma powierzchnię 121 m2. Szerokość ogrodu (odcinek A-B) to 10 m, a jego całkowita długość (odcinek B-C) ma 17 m. Załóżmy, że chcesz dostosować projekt do wymiarów 11 m szerokości (odcinek A-B). W takiej sytuacji rozmieszczasz rabaty i wyposażenie zgodnie z projektem, dosuwając je do granic i naroży swojej działki. Mniej więcej na środku powstanie 1-metrowa luka. Aby ją wypełnić, powielasz zaznaczony 1 mb rabaty ozdobnej. Luka powstanie też przy drewnianym tarasie. Aby ją wypełnić, wydłuż ścieżkę, dodając odpowiedniej wielkości płyty betonowe. Taki zabieg sprawił, że projekt ogrodu ma powierzchnię 131 m2.

Jak zmienić wielkość ogrodu Garden Box

Projekt ogrodu – 120 m2 nowoczesny

Przykład 2

1 wariant – W sytuacji, gdy długość twojej działki na odcinku B-C jest inna i np. wynosi 15 metrów, zamiast 17s-stu, które są w projekcie, wystarczy, że wykonasz część rabaty kwiatowej nie sadząc wszystkich gatunków lub zrezygnujesz z domku na narzędzia, który jest w aranżacji. Taki zabieg sprawi, że łączna powierzchnia aranżacji zmniejszy się do 115 m2.

2 wariant – W sytuacji, gdy środkowa część działki jest krótsza niż na zaproponowanym projekcie i zamiast 10 metrów ma 8 metrów, wystarczy, że wykonasz część rabaty kwiatowej nie sadząc wszystkich gatunków. Taki zabieg sprawi, że łączna powierzchnia aranżacji zmniejszy się do 101 m2.

Projekt ogrodu - 120 m2 nowoczesny

Projekt ogrodu – 120 m2 nowoczesny

Jak widzisz jest to prosty i intuicyjny sposób. Dodam, że każdy z ogrodów jest dokładnie opisany i zawiera przykłady jego dostosowania.

Co otrzymasz kupując gotowy projekt ogrodu?

W projekcie znajdziesz:

 1. Projekt techniczny nasadzeń;
 2. Projekt techniczny nasadzeń – siatka kwadratów ułatwiająca sadzenie;
 3. Propozycja nawadniania;
 4. Propozycja rozmieszczenia punktów świetlnych;
 5. Wymiarowanie nawierzchni;
 6. Podsumowanie ilościowe roślin i materiałów wykończeniowych;
 7. Dokumentację projektową;

Co znajduje się w dokumentacji projektowej?

 1. Opis koncepcji projektowej;
 2. Zestawienie ilościowe roślin i ich zamienniki;
 3. Projekt nasadzeń;
 4. Jak powiększyć lub pomniejszyć koncepcję ogrodu;
 5. Przygotowanie terenu pod budowę ogrodu;
 6. Montaż obrzeży trawnikowych typu ekobord;
 7. Sadzenie żywopłotu;
 8. Sadzenie drzew;
 9. Sadzenie krzewów, bylin i traw ozdobnych;
 10. Wykończenie powierzchni pod roślinami;
 11. Zakładanie trawnika;
 12. Pielęgnacja poszczególnych gatunków;
 13. Częste choroby i sposoby ich zwalczania;
 14. Lista Polecanych Sklepów;
 15. Porady i inspiracje;
 16. Wizualizacje;

Gdzie znajdą zastosowanie nasze projekty?

Ze względu na swój kształt i modułowość nasze projekty doskonale nadają się do zaaranżowania całego ogrodu lub np. fragmentu z tyłu domu. W naszej ofercie znajdziecie ogrody w kształcie prostokąta lub litery L.

Znajdziesz u nas:

 • projekty ogrodów w zabudowie szeregowej;
 • projekty ogrodów w kształcie litery L;
 • projekty domów przy bliźniaku;
 • projekty ogrodów, które mogą posłużyć do wykonania części całej aranżacji;
Projekt ogrodu - 70 m2 preriowy

Projekt ogrodu – 70 m2 preriowy

Dlaczego warto skorzystać z gotowych projektów ogrodów?

Każdy z nas ma coraz mniej czasu i coraz więcej obowiązków, dlatego postanowiliśmy, że stworzymy rozwiązanie, które nie tylko pozwoli każdemu na posiadanie pięknego profesjonalnie zaprojektowanego ogrodu, ale również zaoszczędzi pieniądze i czas. Nasze gotowe projekty ogrodów to innowacyjne rozwiązanie w branży architektury krajobrazu. Dzięki niemu możesz obejrzeć i wybrać spośród kilkudziesięciu projektów, a następnie dokonać zakupu i otrzymać projekt w ciągu kilku sekund. Nie musisz poświęcać kilkunastu tygodni na czasochłonne ustalenia, jak w przypadku projektów indywidualnych. Wybierasz projekt i po kilku sekundach jest on już u Ciebie, a od jutra możesz rozpocząć jego realizacje 🙂 Projekty są w wersji elektronicznej ebook, ale swobodnie można je wydrukować i przekazać wykonawcy.

Zobacz także:

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2 w kształcie L

Jak samemu zaprojektować ogród?

Jak zaprojektować ogród – najczęstsze błędy