Projekt ogrodu nowoczesnego

Projekt ogrodu nowoczesnego w zabudowie szeregowej nawiązuje do aktualnych trendów w aranżacji ogrodów. Został stworzony z myślą o najpopularniejszych kształtach i wielkościach działek. Koncepcja zawiera dwie przestrzenie wypoczynkowe: taras i palenisko, które można dowolnie zmieniać np. na przestrzeń pod jacuzzi, basen, balię ogrodową lub miejsce zabaw dla dzieci.

Projekt ogrodu nowoczesnego opiera się na przemyślanym układzie kompozycyjnym umożliwiającym samodzielne dostosowanie projektu do działki od 100 m2 do 150 m2. Aranżacja opiera się na atrakcyjnych roślinach kwitnących i w części zimozielonych.  Układ ścieżek jest czytelny i prowadzi do najważniejszych punktów w ogrodzie.

Bardzo często rośliny w ogrodach nowoczesnych są monotonne, ale nie u nas 🙂 Nasz projekt ogrodu nowoczesnego zawiera gatunki świetnie znoszące polskie warunki klimatyczne, które charakteryzują się pięknym, długim kwitnieniem i łatwością w pielęgnacji.

Co znajdziesz w artykule?

 1. Jak dostosować projekt ogrodu do wymiarów swojej działki?
 2. Jak wygląda projekt i co w nim znajdziesz? (WIDEO)
 3. Co otrzymasz kupując gotowy projekt ogrodu?
 4. Funkcjonalność
 5. Dlaczego warto zakupić gotowy projekt?

Zapraszamy na spacer po ogrodzie

Jak dostosować projekt ogrodu do wymiarów swojej działki?

Każda z naszych aranżacji zaprojektowana jest w taki sposób, aby można ją było samodzielnie i w bardzo prosty sposób dostosować do wielkości własnej działki. W przypadku projektu ogrodu nowoczesnego można dostosować go do powierzchni od 100 m2 do 150 m2. Wystarczy jedynie powielić lub odjąć fragmenty rabat ogrodowych i ścieżek o odpowiednią długość. Nie martw się! Każdy z projektów zawiera instrukcje wraz z dokładnym opisem jak należy to zrobić, więc bez problemu dasz sobie radę. Przykład jak to wygląda możesz podejrzeć w poniższym wideo.

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Jak wygląda projekt i co w nim znajdziesz?

Co otrzymasz kupując gotowy projekt ogrodu?

W projekcie znajdziesz:

 1. Projekt techniczny nasadzeń;
 2. Projekt techniczny nasadzeń – siatka kwadratów ułatwiająca sadzenie;
 3. Propozycja nawadniania;
 4. Propozycja rozmieszczenia punktów świetlnych;
 5. Wymiarowanie nawierzchni;
 6. Podsumowanie ilościowe roślin i materiałów wykończeniowych;
 7. Dokumentację projektową;

Co znajduje się w dokumentacji projektowej?

 1. Opis koncepcji projektowej;
 2. Zestawienie ilościowe roślin i ich zamienniki;
 3. Projekt nasadzeń;
 4. Jak powiększyć lub pomniejszyć koncepcję ogrodu;
 5. Przygotowanie terenu pod budowę ogrodu;
 6. Montaż obrzeży trawnikowych typu ekobord;
 7. Sadzenie żywopłotu;
 8. Sadzenie drzew;
 9. Sadzenie krzewów, bylin i traw ozdobnych;
 10. Wykończenie powierzchni pod roślinami;
 11. Zakładanie trawnika;
 12. Pielęgnacja poszczególnych gatunków;
 13. Częste choroby i sposoby ich zwalczania;
 14. Lista Polecanych Sklepów;
 15. Porady i inspiracje;
 16. Wizualizacje;
Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego w kształcie litery L

Planując nasze ogrody staraliśmy się, aby ich kształty były jak najbardziej uniwersalne. Stąd propozycja aranżacji w kształcie litery L. Bardzo często tego typu ogrody występują w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej i właśnie tym nieruchomościom dedykujemy naszą propozycję. Oczywiście, każdy projekt wykonany jest w dwóch wersjach i ma swoje odbicie lustrzane.

Wersja 1

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Wersja 2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Funkcjonalność

W gotowym projekcie ogrodu nowoczesnego wygospodarowaliśmy dwa miejsca do wypoczynku. Taras oraz palenisko, które możemy zaaranżować zgodnie z naszymi upodobaniami. Jeżeli chcemy zrezygnować z paleniska, swobodnie możemy przearanżować to miejsce np. na balie, basen lub domek dla dzieci. W naszej koncepcji znajdziecie miejsce zarówno na część wypoczynkową jak i gospodarczą, w której możecie przechowywać narzędzia, rowery lub inne urządzenia 🙂

Ogród wymaga minimalnej pielęgnacji, aby zapewnić mu piękny wygląd. Najważniejsze działania podejmujemy wiosną, kiedy przypada czas na pielęgnację roślin i trawnika oraz jesienią, kiedy porządkujemy i zabezpieczamy go na zimę. Projekt został przemyślany w taki sposób, aby był efektowny, ale również prosty w obsłudze i funkcjonalny.

Dlaczego warto zakupić gotowy projekt?

Gotowe projekty ogrodów Garden Box to profesjonalnie przygotowane projekty przez architektów krajobrazu, w których znajdziesz gatunki roślin, wymiarowanie, materiały potrzebne do wykonania ogrodu, wskazówki i podpowiedzi, jak posadzić i zadbać o ogród oraz wiele więcej 🙂 Nasze projekty opracowane są w taki sposób, aby każdy bez względu na wiedzę mógł samodzielnie wykonać koncepcję ogrodu lub zlecić ją do realizacji zewnętrznemu wykonawcy.

Celem naszych projektów jest stworzenie profesjonalnych rozwiązań dostępnych dla każdego – w rozsądnej cenie i z czytelnymi, zrozumiałymi instrukcjami. Projekty w wersji elektronicznej można pobrać i odtworzyć na laptopie, komórce, czy tablecie. W razie potrzeby bez problemu przekażesz dokumentacje wykonawcy. Wybierając gotowy projekt, zaoszczędzisz czas i pieniądze, które możesz później przeznaczyć na wykończenie ogrodu i realizacje swoich pasji.

>> Zobacz więcej zdjęć i projektów <<
Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 - 150 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2

Zobacz także:

Gotowe projekty ogrodów

Jak samemu zaprojektować ogród?

Jak zaprojektować ogród – najczęstsze błędy

Co zrobić z liśćmi jesienią? Ziemia liściowa – DIY