Projekt ogrodu preriowego to aranżacja o rustykalnym klimacie, w którym rośliny wprowadzają swobodę i lekkość do przestrzeni. Dedykowany jest głownie dla ogrodów w zabudowie szeregowej, ale i nie tylko. Stworzony został z myślą o sielskiej i swobodnej przestrzeni, która jednocześnie prezentuje się nowocześnie i stylowo. Gotowy projekt ogrodu preriowego zakłada wydzielenie dwóch przestrzeni wypoczynkowych: tarasu i paleniska, które może zostać dowolnie zaaranżowane według własnych upodobań pod np. warzywnik, basen lub strefę zabaw dla dzieci.

Co znajdziesz w artykule?

 1. Jak dostosować projekt ogrodu do wymiarów swojej działki?
 2. Jak wygląda projekt i co w nim znajdziesz? (WIDEO)
 3. Co otrzymasz kupując gotowy projekt ogrodu?
 4. Funkcjonalność
 5. Dlaczego warto zakupić gotowy projekt?

Projekt ogrodu preriowego

Projekt ogrodu preriowego od 100m2 do 150m2

Jak dostosować projekt ogrodu do wymiarów swojej działki?

Każda z naszych aranżacji zaprojektowana jest w taki sposób, aby można ją było samodzielnie i w bardzo prosty sposób dostosować do wielkości własnej działki. W przypadku projektu ogrodu rustykalnego można dostosować go do powierzchni od 100 m2 do 150 m2. Wystarczy jedynie powielić lub odjąć fragmenty rabat ogrodowych i ścieżek o odpowiednią długość. Nie martw się! Każdy z projektów zawiera instrukcje wraz z dokładnym opisem jak należy to zrobić, więc bez problemu dasz sobie radę. Przykład jak to wygląda możesz podejrzeć w poniższym wideo.

Projekt ogrodu preriowego

Projekt ogrodu preriowego od 100m2 do 150m2

Jak wygląda projekt i co w nim znajdziesz?

Co otrzymam kupując gotowy projekt ogrodu?

W projekcie znajdziesz:

 1. Projekt techniczny nasadzeń;
 2. Projekt techniczny nasadzeń – siatka kwadratów ułatwiająca sadzenie;
 3. Propozycja nawadniania;
 4. Propozycja rozmieszczenia punktów świetlnych;
 5. Wymiarowanie nawierzchni;
 6. Podsumowanie ilościowe roślin i materiałów wykończeniowych;
 7. Dokumentację projektową;

Co znajduje się w dokumentacji projektowej?

 1. Opis koncepcji projektowej;
 2. Zestawienie ilościowe roślin i ich zamienniki;
 3. Projekt nasadzeń;
 4. Jak powiększyć lub pomniejszyć koncepcję ogrodu;
 5. Przygotowanie terenu pod budowę ogrodu;
 6. Montaż obrzeży trawnikowych typu ekobord;
 7. Sadzenie żywopłotu;
 8. Sadzenie drzew;
 9. Sadzenie krzewów, bylin i traw ozdobnych;
 10. Wykończenie powierzchni pod roślinami;
 11. Zakładanie trawnika;
 12. Pielęgnacja poszczególnych gatunków;
 13. Częste choroby i sposoby ich zwalczania;
 14. Lista Polecanych Sklepów;
 15. Porady i inspiracje;
 16. Wizualizacje;

Każdy projekt przygotowany jest w dwóch wersjach lustrzanych

Wersja 1

Projekt ogrodu preriowego

Projekt ogrodu preriowego od 100 do 150m2

Wersja 2

Projekt ogrodu preriowego

Projekt ogrodu preriowego od 100 do 150m2

Funkcjonalność

Nasz projekt ogrodu rustykalnego łączy nowoczesne materiały i proste kształty z delikatną fakturą roślin, które swobodnie poruszają się na wietrze, dając efekt sielskiego ogrodu. Wysokie trawy wprowadzają ruch i szum do ogrodu, który działa odprężająco i relaksująco. Układ ścieżek i rabat jest przemyślany, a kształt ogrodu w literę L umożliwia modyfikację długości poszczególnych elementów ogrodu, pozwalając na zaaranżowanie działki o wielkość 100 m2 do 150 m2. W zależności od tego czy mamy szerszy czy dłuższy i węższy ogród – wydłużmy lub skróćmy rabaty i ścieżki, dostosowując je do wymiaru naszego założenia.

Zastosowane przez nas rośliny w projekcie ogrodu preriowego to rośliny o delikatnej strukturze, które najlepiej prezentują się sadzone w większych grupach. Delikatne kołyszące się na wietrze trawy i byliny nadają lekkości i swobody całemu założeniu. Połączenie kolorów jest stonowane i zapewnia zachwycający wygląd kwitnących roślin przez cały sezon. Zastosowanie niewielkiej ilości roślin zimozielonych nie umniejsza wyglądu ogrodu również w sezonie zimowym, kiedy największą atrakcją są zasuszone kłosy traw, które spokojnie możemy pozostawić aż do wiosny. 😊

Dodatkowo pielęgnacja całego ogrodu jest bardzo prosta i ogranicza się jedynie do corocznych prac wiosennych i jesiennych. Większość z roślin nie wymaga dodatkowej pracy i świetnie wygląda pozostawiona również zimą, zapewniając atrakcyjny wygląd nawet w tej porze roku. 😊

Projekt ogrodu preriowego

Projekt ogrodu preriowego od 100m2 do 150m2

Dlaczego warto kupić gotowy projekt?

Gotowe projekty ogrodów Garden Box to profesjonalnie przygotowane projekty przez architektów krajobrazu, w których znajdziesz gatunki roślin, wymiarowanie, materiały potrzebne do wykonania ogrodu, wskazówki i podpowiedzi, jak posadzić i zadbać o ogród oraz wiele więcej 🙂 Nasze projekty opracowane są w taki sposób, aby każdy bez względu na wiedze mógł samodzielnie wykonać koncepcję ogrodu lub zlecić ją do realizacji zewnętrznemu wykonawcy.

Celem naszych projektów jest stworzenie profesjonalnych rozwiązań dostępnych dla każdego – w rozsądnej cenie i z czytelnymi, zrozumiałymi instrukcjami. Projekty w wersji elektronicznej można pobrać i odtworzyć na laptopie, komórce, czy tablecie. W razie potrzeby bez problemu przekażesz dokumentacje wykonawcy. Wybierając gotowy projekt, zaoszczędzisz czas i pieniądze, które możesz później przeznaczyć na wykończenie ogrodu i realizacje swoich pasji.

>> Zobacz więcej zdjęć i projektów <<
Projekt ogrodu preriowego

Projekt ogrodu preriowego od 100m2 do 150m2

Projekt ogrodu preriowego

Projekt ogrodu preriowego od 100m2 do 150m2

Inne ciekawe projekty i artykuły:

Projekt ogrodu nowoczesnego 100 m2 – 150 m2 w kształcie L

Projekt ogrodu preriowego od 50 m2 do 100 m2

Projekt ogrodu nowoczesnego od 50 m2 do 100 m2